1. Úvod
  2. Informativně
  3. Začínáme s BDSM
Novinky
25.08.2022
Nové kožené důtky
Do nabídky jsme dnes přidali nové kožené důtky:-) https://www.spoutana.cz/kozene-dutky-s-opletenou-rukojeti-cerne https://www.spoutana.cz/kozene-dut... číst celé
21.02.2022
Nové přívěsky Trojná Monáda
Po delší nedostupnosti Trojných Monád můžeme s radostí oznámit, že jsou opět skladem, a v novém provedení. Předchozí typ byl vypálený laserem na podkl... číst celé
14.01.2021
Rouška s roubíkem
Konečně jsme se dostali k tomu abychom na eshopu nabídli tolik poptávanou roušku s roubíkem. Takže tady je https://www.spoutana.cz/Fetish-Rouska-s-Rou... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Získejte přehled o nejen o novinkách v sortimentu!
Začínáme s BDSM

Jak se zorientovat v BDSM?

 

BDSM praktiky můžou leckomu připadat příliš drsné až odpudivé. Na internetových stránkách se to jen hemží bolestivým poutáním, šrámy od biče, mučením elektřinou... ale to, že se vám BDSM líbí, vůbec ještě nemusí znamenat, že musí téct krev a zůstávat modřiny. Ruku na srdce, nikdy jste partnerce nepřidrželi pevně ruce, nikdy jste jí při sexu nezavázali oči? I to už je vlastně BDSM.

Nejdůležitější pravidlo je: hrajte si tak, aby se to líbilo oběma zúčastněným. Jakkoliv se vám to líbí mírně nebo naopak bolestivě, nenechte se přesvědčit, že existuje něco jako „správné“ a „nesprávné“ BDSM. Dokud obě strany souhlasí a hrátky jsou bezpečné, nikdo vám nemá co vyčítat.

Zkratka BDSM je složená vlastně z dalších tří zkratek – Bondage & Discipline (poutání a výchova), Dominance & Submission (dominance a submise) a Sadism & Masochism (sadismus a masochismus). Co vlastně tyto zkratky znamenají a jaké hrátky tam patří?

 

B/D - Poutání a výchova

Sem patří všechny praktiky, při kterých jeden partner druhého zbavuje pohyblivosti nebo smyslových vjemů, nějakým způsobem ho omezuje, cvičí nebo vychovává (i když to už má velký přesah do dominance a submisivity). Chcete začít? Zkuste základní měkká pouta, či podšitá kožená, nebo partnerku svažte symbolicky třeba pruhem provazem, či látky (silonky nepoužívejte, řežou a špatně se rozvazují). Jestli se do této praktiky zamilujete, můžete pokračovat dále, protože možností, jak někoho spoutat, je skutečně nepřeberně. Kožená a kovová pouta, svěrací kazajky, vaky na ruce, bandáže, bondážní folie. Záleží jen na vašem vkusu a vlastních možnostech.

Další variantou je omezení smyslů. Začít je nejlepší šátkem nebo škraboškou přes oči, ale hraček je mnoho – od kravaty nebo pruhu látky až po kožené nebo latexové kukly.

 

D/S – Dominance a submise

Dominance a submise se objevuje všude tam, kde je jeden z partnerů nadřazený druhému – dominant subince, případně domina submisivovi. Kdykoliv partnerce něco zakážete nebo přikážete a jste ochotní ji za nesplnění trestat... hrajete si v D/s.

Takové hry mohou být velmi nevinné (třeba můžete ráno partnerce rozkázat, v jakém oblečení na vás má večer čekat), ale také dost tvrdé (když si čtete v křesle, můžete nechat partnerku klečet vedle křesla a držet vám sklenici s pitím).

Tady jsou rekvizity potřeba jen málo, ale omezovat se nemusíte. Vždyť obojek je skoro symbolem D/s, a sehnat se jich dá dost pro každý vkus. Chcete obojek doplnit vodítkem? A nebo chcete, aby na vás subinka myslela často, a chcete obojek, který se může vydávat za extravagantní šperk? Také můžete být trochu krutí a pojistit si, že vaše subinka bez vás nebude mít ani jeden orgasmus – pás cudnosti nemusí nutně patřit do středověku.

 

S/M – sadismus a masochismus

Z celého BDSM je sadismus a masochismus (tedy působení a přijímání bolesti) nejspíš nejznámější – leckdo nezasvěcený má matnou představu, že při BDSM se „lidi při sexu bijou“. Erotická bolest může mít mnoho podob a každému se líbí něco jiného, od symbolického plácnutí až po desítky ran rákoskou.

Jako všude – začínejte pomalu, třeba slabým výpraskem rukou nebo měkkými důtkami, které mohou být i dobrá rekvizita k navození atmosféry.

Když už víte, co se vám a vaší partnerce líbí, můžete přitvrdit – pořídit bičík, svorky na bradavky, použít horký vosk... popusťte uzdu fantazii.

 

Může se stát, že máte větší, náročnější a zdaleka ne tak začátečnické fantazie. Ale polovinou úspěchu je nevyděsit partnerku, a pomalý začátek zkoušení hrátek se vám určitě vyplatí. Nechcete přece subince dovolit běhat, než se opravdu, opravdu dobře naučí lézt po kolenou... Smile

Získejte přehled o nejen o novinkách v sortimentu!
Měsíčně zasíláme maximálně 2 emaily
Proč my?

Nejsme jen obyčejný internetový prodejce, v našem sortimentu najdete také značné množství produktů naši vlastní výroby. Dokážeme nabídnout nejen úpravu na míru, ale zajistíme kompletní výrobu vaší vysněné BDSM “hračky”.  Na vaší objednávku se těší Marek s kolegy!

Kontakty

Spoutana.cz

Turnovského 2
Praha 10, 100 00

spoutana@gmail.com

605 725 054

© COPYRIGHT 2023 SPOUTANA.CZ
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz