1. Úvod
  2. Blog
  3. Spoutana.cz Bloguje
  4. Proč jsou lidé s BDSM orientací výstřední ?

Proč jsou lidé s BDSM orientací výstřední ?

BDSM je ve svém jádru o síle (ne bolesti). Zjevná nerovnováha sil může být vzrušující v sexuálním kontextu. Někteří rádi mají úplnou kontrolu a někteří rádi se vzdají kontroly, uvolní se, zbaví se odpovědnosti. Tato výměna moci má obvykle omezený rozsah, a to buď po dobu trvání jedné relace, která trvá od několika minut do několika hodin, nebo v rámci sexuálního kontextu probíhajícího vztahu.
Běžně existuje názor , že zájem o BDSM je výsledkem časného traumatu, psychického stavu nebo obtíží s konvenčnějším sexem. Věda však tento názor nepodporuje.
Studie z roku 2008 zkoumala 19 307 lidí ve věku 16–59 let. Přibližně  2% lidí  se účastnilo BDSM v předchozím roce a „nebylo pravděpodobnější, že by byly vynucení k sexuální aktivitě, a nebylo u nich výrazně pravděpodobnější, že budou nešťastní nebo úzkostní. Naše zjištění podporují myšlenku, že BDSM je prostě sexuální zájem nebo subkultura atraktivní pro menšinu a pro většinu účastníků není patologickým příznakem zneužívání v minulosti nebo obtíží s „normálním“ sexem. “
Většina lidí, kteří se účastní BDSM, nepociťuje žádné utrpení (a pokud tak učiní, vychází to spíše ze sociálního stigmatu spojeného s aktivitami BDSM než z aktivit samotných).
 
Pokud to není patologické, tak proč to lidé dělají? Lidé mají výstřední sex ze stejných důvodů, proč mají konvenčnější sex. Je to příjemné. Je to zábava. Spojuje je s jejich partnerem. Mnoho aktivit BDSM však není to, co by většina lidí považovala za zábavné a příjemné. Často (i když určitě ne vždy) zahrnují podněty, které jsou obvykle považovány za bolestivé. Bolest a potěšení však fyziologicky úzce souvisí. Bolest spouští uvolňování endorfinů indukujících chemickou hladinu. Zda subjektivní zkušenost dané osoby je bolestí nebo potěšením, závisí zcela na kontextu. Pokud jsou vzrušeni a mají v úmyslu věnovat se příjemné činnosti s důvěryhodným partnerem, pak lze ostrou bolest (například plácnutí nebo výprask) interpretovat jako intenzivní potěšení. Ano, je to především o důvěře....
Já sama si umím například těžko představit, že by mne někdo dostal do svěrací kazajky. ALE - najde se člověk, kterému věřím tak moc, že bych to zkusila...Jak to máte Vy ? Zkusili jste někdy kazajku? 
 
Možná máte podezření, že dětská kázeň a tělesné tresty jsou důležitým faktorem při rozhodování o tom, zda se u někoho projeví zájem o BDSM. Ale výstřední lidé neuvádějí, že jejich výchova byla mimořádně přísná nebo že byli tělesně trestáni častěji. Ale není neobvyklé, že zvrhlí lidé se poprvé setkali s těmito touhami v průběhu běžné dětské hry, což naznačuje, že (alespoň pro některé) je to spojeno s genetikou a / nebo vývojem velmi raného dětství. Já jsem například ráda trestala a mučila panenky formou různých trestů v rámci mé dětské hry :) 
Jiní uvádějí podobné zkušenosti. Dívky, které svázaly své panenky a umístily je do klecí. Chlapci, kteří nikdy nechtěli být policistou, ale lupičem, který byl spoután a uvězněn.
V rámci věznění mne hned napadá tato ocelová helma : https://www.spoutana.cz/Hardcore-Bondage-Ocelova-Helma-d2427.htm
Vypadá hrozivě, co myslíte ? Pro vězně by mohla být ale jistě příjemná. 
Jiní objeví svůj zájem později -  pornografické časopisy jejich otců,  rozhovory s přáteli, informace na internetu atd ...A některé mu později představí ještě partner.
Kdo jsou tedy tito výstřední lidé?  Není větší pravděpodobnost, že budou trpět traumatem nebo duševními poruchami, než kdokoli jiný. Nejsou to sociální vyděděnci, kteří si nemohou udržet práci. Tvoří společenství a mají stejné socioekonomické postavení jako běžná populace. 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Získejte přehled o nejen o novinkách v sortimentu!
Měsíčně zasíláme maximálně 2 emaily
Proč my?

Nejsme jen obyčejný internetový prodejce, v našem sortimentu najdete také značné množství produktů naši vlastní výroby. Dokážeme nabídnout nejen úpravu na míru, ale zajistíme kompletní výrobu vaší vysněné BDSM “hračky”.  Na vaší objednávku se těší Marek s kolegy!

Kontakty

Spoutana.cz

Turnovského 2
Praha 10, 100 00

spoutana@gmail.com

605 725 054

© COPYRIGHT 2020 SPOUTANA.CZ
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.