1. Úvod
  2. Blog
  3. BDSM Encyklopedie
  4. Encyklopedie - Svěrací kazajka

Encyklopedie - Svěrací kazajka

Vážení a milí, dnešní článek v naší encyklopedii věnuji téma - Svěrací kazajka. Uznávám, že kazajka není pro každého a znehybnění v ní je silný zážitek. Ale nebudeme předbíhat a řekneme si více. Svěrací kazajka je oděv - který vypadá jako krátký kabát nebo vesta s dlouhým rukávem. Hlavní využití kazajky najdeme v psychiatrii jako omezovací prostředek při léčbě duševních poruch. Aby si pacient například v amoku neublížil nebo neublížil lidem ve svém okolí. Ovšem její další využití najdeme právě v BDSM jako formu bondage a znehybnění. 

Svěrací kazajku vymyslel v roce 1790 francouzský čalouník Gulleret pro potřeby nemocnice v Paříži. Původně však byly svěrací kazajky využívány také u některých vězňů jako forma trestu nebo prostředek k mučení.
Po oblečení je kazajka utažena tak, aby si ji její nositel nemohl sám sundat. Ruce oblečené do dlouhých rukávů jsou překříženy před tělem, přečnívající konce rukávů jsou svázány za zády k sobě. Nositel kazajky má ve výsledku paže ohnuté v pravém úhlu a pevně přitažené k tělu tak, že ruce směřují za záda.
V současné době má velké využití v sexuální oblasti. Kromě původních zdravotnických kazajek se na trhu v současné době objevují kazajky z různých materiálů, zejména latexu a kůže, které jsou primárně určeny pro erotický průmysl. Jsou vybaveny různými dalšími popruhy, řetězy, zamykacími očky.
Pro oblast BDSM se výborně hodí použití jako trest - forma smyslové deprivace. Opět záleží jako vždy na typu Vašich hrátek.  Záleží na míře utažení. Použití pouze v náznacích je vhodné pro začátečníky a pro lidi, které sice vzrušuje představa bezmocného spoutání a odevzdání vlastní vůle do rukou partnera, ale zároveň příliš neholdují fyzické bolesti. Při dotažení na nejvyšší míru si přijde na své i ten nejtvrdší jedinec. Pro větší efekt lze ke kazajku propojit s pouty na nohy, vést těsně utažený popruh rozkrokem, aplikovat roubík či další erotické pomůcky. Svěrací kazajka je pro použití v BDSM velmi univerzální. 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Získejte přehled o nejen o novinkách v sortimentu!
Měsíčně zasíláme maximálně 2 emaily
Proč my?

Nejsme jen obyčejný internetový prodejce, v našem sortimentu najdete také značné množství produktů naši vlastní výroby. Dokážeme nabídnout nejen úpravu na míru, ale zajistíme kompletní výrobu vaší vysněné BDSM “hračky”.  Na vaší objednávku se těší Marek s kolegy!

Kontakty

Spoutana.cz

Turnovského 2
Praha 10, 100 00

spoutana@gmail.com

605 725 054

© COPYRIGHT 2021 SPOUTANA.CZ
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz